11 Kasım 2016 Cuma

Haftalık Toplantı Raporumuz

Denizli LGBTİ Aileleri Grubu olarak haftalık toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantımız her hafta olduğu gibi bu hafta da tanımlamalar ve kendimizi tanıtma ile başladı.

Bu hafta toplantımızın konusu olarak aramıza yeni katılan ve açılımlarını gerçekleştiren arkadaşlarımızı dinledik. 

Aramıza yeni katılan bir arkadaşımız, bizlerle aynı ortamda olmaktan duyduğu mutluluğu paylaştı. İş yerinde yaşadığı bir aşkın duyulması üzerine durumu ablaları ile paylaşmış. Ablaları ilk başta duruma bir hastalık olarak baksalar da, ablasının bir arkadaşının, ablalarını bu konuda bilinçlendirdiğini ve kendisine de çok destek olduğunu anlattı.

Daha önce ailesine açılımda destek olduğumuz trans erkek arkadaşımızın, cinsiyet geçiş sürecini başlattığını sizlerle buradan paylaşmıştık. Arkadaşımızın babası, kendisine artık, duymak istediği isimle hitap ediyormuş. Ayrıca yeğenleri de kendisine artık amca/dayı demeye başlamışlar. Ama en çok hoşuna giden ise geçen hafta ziyarete gelen babaannesinin kendisine oğlum demesi olmuş. Güzel bir gelecek diliyoruz kendisine, grubumuz olarak.

Bir trans erkek arkadaşımız da iş yerinde kendisine transeksüellik konusunda olumlu konuşan arkadaşlarının da cesareti ile tüm iş yerine açılımını yapmış. Bu durumu problem etmeyen iş yerinde arkadaşlarıyla da arası gayet iyiymiş.

Tüm arkadaşlarımızın bu mutluluklarını paylaşıyor, kendilerine mutlu bir ömür diliyoruz. 18 Kasım, Cuma akşamı, saat 20.30'da tekrar görüşmek üzere...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder